Ekibimiz


Hazırlayan ve Sunan: Dr. Fahri SOLAK (Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi)

1965 yılında İstanbul’da doğdu. 1988 yılında İ. Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1990 Yılında Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne Araştırma Görevlisi olarak girdi. Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim Dalında, “Türkiye’de İhracatı Teşvik Tedbirlerinin Tarihi Gelişimi” konulu teziyle Yüksek Lisans; aynı Anabilim Dalında “Piyasa Ekonomisine Geçiş Sürecinde Kırgızistan” konulu teziyle Doktora öğrenimini tamamladı (1999). Doktora çalışmaları çerçevesinde, 1993-1994 öğretim döneminde, Bişkek’de bulunan Kırgız Devlet Üniversitesi’nde araştırmalarda bulundu ve bu üniversitenin hazırlık sınıfında Rusça ve Kırgızca dersleri aldı.

2000-2001 Öğretim Yılında Kırgızistan’ın Celalabad kentinde bulunan Türk-Kırgız İşletme Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

2003-2006 yılları arası, geçici görevle Başbakanlık, TİKA Kırgızistan Program Koordinatörlüğü görevinde bulundu. Görev süresinin sonunda, Kırgız Devlet Başkanı tarafından, Türkiye-Kırgızistan ilişkilerine katkılarından dolayı “Üstün Hizmet Ödülü” ile ödüllendirildi. Halen Marmara Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışıyor ve Orta Asya Ekonomileri ile ilgili araştırmalarına devam ediyor

Yapımcı ve Yönetmen: Rabia YILMAZ BIÇAKÇI

1975 yılında Samsun’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Samsun Tekkeköy’de tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden 1996 yılında mezun oldu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Bölümünde yüksek lisans yaptı.1995 yılından itibaren TRT İstanbul Televizyonunda yapımcı-yönetmen olarak görev yapmaktadır. Yabancı dili İngilizcedir.

Danışman: Doç. Dr. Rahmi Deniz ÖZBAY (Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi)

Yapım – Yönetim Yardımcısı: Nil SÜER

1987 Yılında İstanbul’da doğdu. Maltepe Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümündeki eğitimini 2007 yılında tamamladı. 2006 yılından beri TRT İstanbul Televizyonunda yapım-yönetim yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Yapım – Yönetim Yardımcısı: Nur ÇELİK

1988 Yılında Bursa’da doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Bursa’da tamamladı. Trakya Üniversitesi Radyo ve Televizyon programcılığı bölümünden 2008 yılında mezun oldu. 2008’den beri TRT İstanbul Televizyonunda yapım-yönetim yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Metin yazarı: Bengül KARATAŞ

1979 yılında Ankara’da doğdu. İ.Ü İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’ndeki lisans eğitimini 2001 yılında tamamladı. Bir süre sektörel dergilerin yazı işlerinde çalıştı. 2003 yılından bu yana TRT İstanbul Televizyonu’nda program ve belgesel metinleri yazıyor.